Makina Ayakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Makina Ayakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
7 Mart 2019
Makina Ayakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
11 Mart 2019

Makina Ayakları Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

 Sanayi devriminden hemen sonra hayatımıza hızla karışan makinalar, insanlığın ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda iş gücümüzü hafifletiyor ve sağladığı faydalar ile hızla gelişmeye devam eden alanlar yaratmaya devam ediyor. Tüm bu faydalarla birlikte kullanımı ve bakımı oldukça dikkat isteyen makinalar, uygun ekipman ve yedek parça ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Bu ekipmanlar arasında önemli yerlerden birini tutan makina ayakları konusunda da bilgi sahibi olmak, yatırımınızı korumak ve çok daha sağlıklı çalışma ortamları kurmak için oldukça önemli bir hale geliyor. Bizler de bu sebeple, hemen hemen her sektörün ihtiyaç duyacağı makinaları daha uzun ömürlü, daha güvenli ve daha pratik kullanmak, onları daha iyi koşullarda muhafaza etmek ve düşük maliyetlerle yatırımlarınızı koruyabilmek için mutlaka bilmeniz gerekenleri derlerdik.  

 Makina Ayakları Neden Gereklidir? 

 Makina ayakları, özellikle düz bir zemin sağlamayan alanlarda hayat kurtarıcı olmakla birlikte, diğer birçok sorunu da ortadan kaldıran yardımcı ürünlerdir. Bu sorunların belki de en önemlileri, kayma ve titreşim sorunudur. Özellikle ağır sanayi makinaları için gerekli olan bu ekipmanlar sayesinde, tüm bu dertlerden kurtulmanız oldukça kolay ve ekonomiktir. Buna ek olarak, ayarlanabilir yükseklik sunabilen ayaklar, engebeli ve zor zeminlerde bile sorunsuz bir kullanım sunacaktır. Makina sabitleme ayağı, tehlike doğurabilecek birçok etkeni pratik biçimde ortadan kaldıracak, yükseklik ayarı yapabileceğiniz destek ürünleri sayesinde çok daha kullanışlı ürün gruplarına sahip olabileceksiniz.  

Makina Ayak Çeşitleri Nelerdir? 

 Makina ayakları kullanımı, aklınıza gelebilecek her sektör için gerekli olmaktadır. Metal, plastik, gıda, ambalaj, otomotiv, tekstil, kimya, elektrik ve otomasyon gibi hemen hemen her sektöre hizmet eder. Tüm bu sektörler için makina ayak çeşitleri bulunmakla birlikte, uygun olan ürünlerin öncelikli tespiti hayli önemlidir. Plastik ve kauçuk ayaklar, metal makina ayağı ve titreşim tamponları, bilgi sahibi olmamız gereken konuların başını çeker. Tekstil gibi alanlarda kullanılan görece daha hafif ve bireysel kullanıma hizmet eden makinalar için plastik ya da kauçuk ürünler yeterli olabilecekken, görece daha ağır makinalar için ise metal ürünler tercih edilmektedir. Suya ve diğer pek çok kimyasala karşı dayanıklı olan paslanmaz makina ayakları daha güvenli ve daha uzun ömürlü bir tercih olacaktır.  

 Plastik makina ayakları, genel olarak polyamid tabanlıdır. Dünyada üretilen ilk sentetik lif olan polyamid için halk arasında, naylon tabiri daha sıklıkla kullanılmaktadır. Bu ürünlerin, dayanıklılığı ve sağlamlığı artırıcı cam elyaf takviyeli çeşitleri de bulunmaktadır. Daha ekonomik ve daha pratik çözümlemeler için üretilmektedir. 

 Paslanmaz makina ayakları, paslanmaz çelik ve paslanmaz sac gibi materyallerden oluşan, sağlam gövdelerden üretilir. Bu ürünler, kauçuk ya da plastik tabanlarla kaplanarak, kaymaz taban ve denge ayakları olarak da kullanılabilmektedir. Birçok farklı sektöre hizmet edebilen bu ürün grubu, ağırlıklı olarak konveyörler, paketleme ambalaj makinaları ve otomasyon sistemlerinde tercih edilmektedir. 

Makina denge ayakları, kauçuk kaymaz tabanlı, sağlam gövdeli ürün gruplarını oluşturur. Genelde krom ya da çinko kaplamalı sac gövdelerden oluşmaktadır. Ağır tip denge ayaklarından, görece daha hafif tekstil makinalarına kadar her alana hizmet etmektedir. Makinaların daha uzun ömürlü ve pratik biçimde kullanılması için büyük öneme sahiptir. Titreşimi absorbe ederek temas ettiği yüzeyi de korumaktadır. Konveyörler, paketleme ambalaj makinaları ve otomasyon sistemleri yanında, hafif makine ve sistemler için de üretim yapılmaktadır. 

 Makina Ayakları Nereden Alınır? 

 Konuyla ilgili bilmeniz gerekenleri kısaca paylaşmış olduğumuz makina ayağı ve ekipmanları konusunda, önemli bir diğer durum da güvenilir üreticiyi tespit etmektir. Ülkemizde, makine ayağı alanında üretim yapan ilk kuruluş olan Esersan, 20 yılı aşkın süredir bu alanda hizmet vermektedir. Yenilikçi yaklaşımı, kaliteli ve ekonomik ürünleri ile bütün makina imalatçılarına ve üreticilerine üstün bir hizmet veren firma, son 10 yıldır Level tescilli bayiler ile, ürünlerinin satışını Avrupa ve Ortadoğu pazarına da taşımıştır. Yaklaşık 20 ülkeye ihracat yapan Esersan, gelişen ülke ekonomisine de büyük katkılar sağlamaktadır. Dünya çapında tercih edilen Esersan makina ayağı çeşitleri, sizlerin de tercih sıralamalarında en üstlerde yer alacaktır. Makina ayakları fiyatları incelenirken alabileceğiniz en ekonomik tekliflerle birlikte, ürün yelpazesi olarak da bulabileceğiniz en zengin seçenek listesini firmadan kolayca temin edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir